3 pomysły na wymarzoną podróż poślubną

Stres po przygotowaniach ślubno–weselnych nareszcie opadł, wielki dzień za nami. Czas zatem zaplanować najprzyjemniejszą część rozpoczęcia przygody zwanej małżeństwem — podróż poślubną. Nie ograniczajmy się w marzeniach. W końcu może się okazać, że nigdy więcej nie będziemy mieli okazji na wyjazd, podczas którego przeznaczymy tak dużo czasu na relaks tylko we dwoje. Oto nasze pomysły na niezapomniany miesiąc miodowy.

Kierunek: Seszele

Wyspiarskie państwo na Oceanie Indyjskim zachęca do przyjazdu swoimi piaszczystymi plażami, lazurem wód, malowniczymi, rajskimi wręcz krajobrazami i adrenaliną związaną z aż tak daleką wyprawą. Położone ok. 1600 km od Afryki Seszele zaliczają się do wysp pochodzenia koralowego i wulkanicznego. Całoroczna temperatura nie spada tu zwykle poniżej 24°C i nie przekracza 31°C. Najprzyjemniej wybrać się na Seszele między majem a listopadem, ponieważ wieje wówczas wiatr południowo–wschodni i nie ma aż tak dużej wilgotności powietrza, która od grudnia do kwietnia potrafi wynieść nawet 80%. Egzotyczne ptaki i zwierzęta, bujna, tropikalna roślinność czy możliwość podziwiania rafy koralowej sprawiają, że to wyspiarskie państwo kusi do spędzenia w nim miesiąca miodowego.

Kierunek: Kos

Grecka wyspa Kos równie doskonale sprawdzi się, jako kierunek dla wymarzonej podróży poślubnej. Położona jest na lazurowym Morzu Egejskim, u wybrzeży Turcji, dzięki czemu — podczas jednego wyjazdu — możemy odwiedzić oba kraje. Mała wyspa Kos z pokaźną linią brzegową pozwala wybierać wśród wielu rodzajów plaż — od piaszczystych, po kamieniste. Intensywne słońce i możliwość wypożyczenia leżaków sprawiają, że greckie Kos jest świetnym kierunkiem dla tych, którzy postanowili się maksymalnie zrelaksować podczas miesiąca miodowego, a przy tym, przywieźć do kraju opaleniznę, którą pozazdrościć będą mogli bliscy i znajomi. Nie zapomnijmy też rozkoszować się specjałami lokalnej kuchni i korzystać z uprzejmości i serdeczności mieszkańców.

Kierunek: Costa del Sol

Słoneczne Wybrzeże — bo taką nazwę nosi Costa del Sol po polsku — to turystyczny region hiszpańskiej Andaluzji. Napotkamy tu różnego rodzaju plaże — od skalistych, przez kamieniste, aż po piaszczyste, których jest zdecydowanie najmniej. Podczas pobytu koniecznie skorzystajmy z uroku najsłynniejszych kąpielisk morskich, takich, jak: Marbella, Torremolinos, Benalmádena, Málaga, czy Nerja. Koniecznie wybierzmy się również na zwiedzanie jaskini Cueva de Nerja w górach Sierra de Almijara. Costa del Sol to jeden z najcieplejszych rejonów Hiszpanii, gdzie słońce świeci ponad 300 dni w ciągu roku kalendarzowego. Cieszmy się plażami, wodą, górami oraz pysznym jedzeniem serwowanym w lokalnych restauracjach.

Wymarzona podróż poślubna — gdzie szukać inspiracji?

Jeśli na myśl o każdym z tych miejsc miękną Wam kolana i czujecie, że najchętniej wybralibyście się we wszystkie, albo że to nie do końca kierunki, jakie chcecie obrać, koniecznie skorzystajcie z platformy ślubnej Wedding.pl. Wchodząc na stronę https://wedding.pl/inspiracje/podroz-poslubna/, znajdziecie nieskończoną ilość inspiracji na wyjazd i porad, jak się do niego przygotować.

Foto: Pixabay.com

Powiązane artykuły