Bilety do Londynu

londyn lotyBilety do Londynu są bardzo często wyszukiwane w Internecie. W artykule postaramy się wskazać sposoby odnalezienia korzystnych cen lotów do stolicy Wielkiej Brytanii. Możliwości jest wiele.
Londyn to stolica oraz największe miasto Wielkiej Brytanii. Pod względem liczby ludności jest to trzecie miasto w Europie, po Moskwie oraz Stambule. Ponadto, obok Paryża i Rzymu jest najczęściej wybieraną stolicą wśród turystów. Oprócz celów turystycznych miasto jest też głównym kierunkiem emigracji zarobkowej z Polski.

Do Londynu możemy polecieć zarówno bezpośrednio z każdego polskiego lotniska, głównie tanimi liniami lotniczymi Ryanair i Wizzair, jak również jest możliwość wybrania lotu z przesiadką na pokładzie m.in. Lufthansy czy LOT-u.

Wybierz interesujące Cię lotnisko:
– Warszawa
– Kraków

Oferta lotów do Londynu liniami Ryanair:tanie bilety do londynu liniami ryanair

Połączenia Wizzair do Londynu:

Poniżej postaramy opisać się wszystkie możliwości dostania się samolotem z każdego Polskiego lotniska.

Bilety do Londynu z Warszawy

Lotnisko Chopina w Warszawie posiada najbogatszą ofertę lotów w Polsce. Z Warszawy latają prawie wszystkie tradycyjne  europejskie linie lotnicze, dlatego do Londynu możemy polecieć bezpośrednio albo z przesiadką np. w Amsterdamie, Frankfurcie lub Paryżu.
Niestety z Okęcia nie latają tanie linie lotnicze, dlatego też poza sporadycznymi promocjami koszt biletu wynosi zazwyczaj ponad 600zł.
Odległość między miastami to 1470km natomiast czas trwania lotu bezpośredniego to ok. 2godz 40min.
Jeżeli szukamy naprawdę tanich biletów, powinniśmy sprawdzić ofertę lotów z Modlina, który oddalony jest od Warszawy o 40km.

Połączenia bezpośrednie: Na londyńskie lotnisko Heathrow możemy polecieć bez przesiadek na pokładach Polskich Linii Lotniczych LOT oraz British Airways.
Połączenia z przesiadkami: Szukając tańszych biletów warto sprawdzać loty z przesiadką. Co prawda lot z przesiadką trwa dłużej ale jeżeli priorytetem dla Nas jest cena, powinniśmy sprawdzić bilety do Londynu w innych liniach. Poniżej lista proponowanych linii oraz miasta gdzie odbywają się przesiadki.
Air France – Paryż lub Amsterdam
Airbaltic – Ryga
Alitalia – Mediolan lub Rzym
Austrian – Wiedeń
Finnair – Helsinki
KLM – Amsterdam lub Paryż
Lufthansa – Dusseldorf, Frankfurt, Monachium
SAS – Kopenhaga
Swiss – Zurich

Kraków – Londyn

Krakowskie lotnisko Kraków Airport, potocznie nazywane Balicami jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Polsce. Z Krakowa do Londynu polecimy dwoma tanimi liniami lotniczymi, Ryanair oraz easyJet.
Ryanair oferuje połączenia z lotniskiem Londyn Stansted. Natomiast easyJet oferuje loty na trasie do lotniska Londyn Gatwick.

Powiązane artykuły