Bilety lotnicze z Warszawy

warszawa
Warszawa jako stolica Polski posiada największy port lotniczy w całym kraju czyli Lotnisko Fryderyka Chopina. Znajduje się ono w dzielnicy Włochy, około 8 kilometrów na południowy zachód od centrum miasta. W lipcu 2015 zostało na nim obsłużonych aż 1 216 500 zadowolonych pasażerów wybierających się w różne strony świata.

Najpopularniejsze kierunki lotów z Warszawy wybierane w lipcu 2015 roku

Najczęściej wybieranym kierunkiem podróży przez turystów, rozpoczynających swoją przygodę od lotniska w Warszawie, jest Londyn. Pozostaje on na szczycie listy już od kilku miesięcy. W lipcu na wycieczkę do stolicy Wielkiej Brytanii wybrało się aż 83 tysiące osób. Kolejne kierunki to Paryż, który obrało 54 tysiące pasażerów, Frankfurt – 44 tysiące podróżników, Bruksela z liczbą 37 tysięcy osób oraz Amsterdam z wynikiem 35 tysięcy turystów.

W wakacje tego roku największą tendencję zwyżkową zanotowano w stolicy Belgii, bowiem jej popularność wzrosła o 45,6 procent. Także Kraków zaczęło odwiedzać coraz więcej pasażerów lotniska Chopina, bowiem ma on 12-procentowy przyrost podróżnych.

Kierunki czarterowe, czyli które bilety lotnicze z Warszawy były najczęściej kupowane

W czołówce najpopularniejszych lotów czarterowych znalazły się takie kierunki jak Antaya w Turcji, Heraklion w Grecji czy Burgas w Bułgarii. Na pierwszej trasie można było zobaczyć wzrost zainteresowania aż o jedną czwartą porównując go z rokiem ubiegłym, bowiem podróżowało tu aż 38 tysięcy osób. Do Heraklionu wybrało się aż 15 tysięcy turystów, a nieco więcej, bo 16 tysięcy do Burgas.

Popularne bilety lotnicze z Warszawy to także kierunki takie jak Rodos, Zakintos, Kos, Korfu czy Warna (Bułgaria staje się bowiem coraz bardziej pożądanym miejscem odpoczynku). Co ciekawe Hurganda w Egipcie odnotowała największy spadek, jeśli chodzi o liczbę osób wylatujących z Warszawy.

Promocyjne ceny biletów lotniczych z Warszawy – witaj przygodo!

Z warszawskiego Lotniska Chopina można dolecieć całkiem tanio do Francji, Włoch czy Rzymu. Pierwszy kierunek najczęściej kojarzy się z Paryżem, a ceny biletów zaczynają się już nawet od około 60 złotych. Do Rzymu można dostać się już od ponad 70 złotych, a do Barcelony za ponad 100 złotych. Warto korzystać z promocji, bowiem wtedy można naprawdę sporo zaoszczędzić i cieszyć się wspaniałym wypadem weekendowym czy też udanymi dłuższymi wakacjami w atrakcyjnych cenach.

Powiązane artykuły