Jak wyszukać tanie loty samolotem

Wyszukiwarki tanich lotów samolotem to świetny sposób aby zaoszczędzić na podróżowaniu. Najlepiej być na bieżąco z ofertą linii lotniczych, a także być elastycznym w zakresie wyboru terminu wyjazdu.

Kalkulacja kosztów wyjazdu

Aby zafundować sobie tanie wakacje, nie wystarczy kupić bilety lotnicze po promocyjnej cenie – trzeba jeszcze wziąć pod uwagę koszty pobytu. Po znalezieniu odpowiadającego nam przelotu sprawdźmy, czy w danym terminie mamy możliwość wykupienia noclegów na naszą kieszeń. Warto też sprawdzić jak daleko od miejsca przeznaczenia znajduje się lotnisko, na którym wylądujemy. Może się okazać, że za sam przejazd z lotniska na miejsce wypoczynku zapłacimy nieproporcjonalnie dużo. Nieraz jednak opłaca się zdecydować na przelot do mniejszego, oddalonego od konkretnego miasta lotniska, zawsze jednak sprawdzajmy, czy nam się to opłaci.

Jeśli globalne koszty danego wyjazdu nam odpowiadają, a mimo to brakuje nam akurat środków na opłacenie biletów i zaliczek na poczet noclegów, zawsze możemy skorzystać z pożyczki od ręki – nie warto kupna biletów lotniczych przekładać na kolejny dzień, ponieważ promocje często trwają tylko jeden dzień lub nawet kilka godzin.

Elastyczność

Ważne, aby być elastycznym z datą wyjazdu. Warto najpierw sprawdzić ceny biletów w wybranym kierunku w różnych terminach, a dopiero później brać urlop – tak, aby wakacje kosztowały nas jak najmniej. W wyszukiwarkach przelotów można wybrać opcję „cały miesiąc” lub „cały rok”, które bardzo ułatwiają znalezienie najtańszych połączeń.

Odpowiedni dobór terminu

Szukając tanich lotów trzeba nie tylko być elastycznym, ale i pamiętać, że są okresy, w których nie ma szans znaleźć takich ofert. Z Europy nie wylecimy tanio w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Natomiast warto szukać lotów zaraz po sezonie – po świętach i wakacjach, ponieważ linie lotnicze w tym czasie często organizują promocje na loty oddalone nawet o kilka miesięcy.

Wyszukiwarki tanich połączeń

Tanich przelotów samolotem warto szukać nie tylko na stronach internetowych konkretnych linii lotniczych, ale i za pomocą specjalnie do tego celu wyszukiwarek. Są to na przykład www.fly4free.pl, czy www.azuon.com.

Powiązane artykuły