Majorka na tydzień z Warszawy – 135 zł

Wakacje na Majorce nie muszą być drogie. Dla wylatujących z Warszawy mamy opcję na tygodniowy pobyt na największej wyspie w archipelagu Balearów, z wygodnymi przesiadkami w Brukseli za ok. 135 zł.

 

Wylot z Modlina do Brukseli 18 października. Po 5 godzinach przesiadka na samolot do Palma De Mallorca. Powrót tą samą trasą. Wylot z Majorki 24 października, przesiadka bez nocki w Brukseli i powrót do Polski.

 

Majorka to piękna wyspa z niemal pewną, nawet w październiku, pogodą. Jeśli interesuje nas nocne życie i dobra zabawa wybieramy okolice największego miasta – Palma De Mallorca. Jeśli marzy nam się malowniczo położona plaża i „święty spokój” wybieramy północne, lub zachodnie wybrzeże wyspy. Na wyspie warto wypożyczyć samochód i wyruszyć na wycieczkę zachodnim brzegiem wśród górskich dróg nad samym brzegiem morza. Po drodze można zatrzymać się w Valdemossie, w której mieszkał Fryderyk Chopin, a dziś jest tam poświęcone polskiemu kompozytorowi muzeum. Kolejny przystanek to Cap De Formentor, raj dla fotografów i entuzjastów pięknych krajobrazów.

 

Po wyspie bez problemu poruszać można się także komunikacją autobusową. Bilet w dowolny zakątek wyspy z Palmy nie powinien kosztować więcej niż 10 euro. Autobusy kursują z dworca przy Plaza de Espana, na który z lotniska dotrzeć można autobusem miejskim.

 

Wszystkie loty odbywamy Ryanair’em. By nie zapłacić za bilety więcej niż wspomniane 135 zł należy dokonać płatności kartą MasterCard Pre-Paid BZ WBK, która jest zwolniona z dopłat.

 

 

Powiązane artykuły