Miłość dodaje skrzydeł, czyli Budapeszt dla zakochanych

Są takie miasta, w których zakochani czują się lepiej niż gdziekolwiek. Paryż? Zbyt oczywisty, zbyt oklepany, zbyt zatłoczony… Werona? Czy naprawdę uważacie, że Romeo i Julia to historia miłosna warta naśladowania? Mniej oczywiście i bardziej oryginalnie zakochanym parom proponujemy odwiedziny w Budapeszcie. Istnieje tylko ryzyko, że partnerzy zakochają się w mieście bardziej niż w sobie samych… Warto je jednak podjąć!

Niedaleko i niedrogo

Stolica Węgier ma wiele zalet. Dla młodych podróżników o ograniczonym budżecie jedną z ważniejszych jest zapewne fakt, że jest stosunkowo niedroga – w porównaniu z Paryżem, Berlinem czy nawet Pragą wydaje się wręcz rajem dla fanów low-costowych wypadów. Promocje lotów do Budapesztu też nie są rzadkością – a to dlatego, że główna baza tych węgierskich linii lotniczych znajduje się właśnie przy budapeszteńskim lotnisku. Można tu oczywiście dojechać także samochodem – samolot wychodzi jednak dużo szybciej, wygodniej i… najczęściej taniej.
Przy odrobinie szczęścia można upolować tanie loty do Budapesztu  za kilkanaście złotych w obie strony w takich serwisach jak Fru.pl. Zaoszczędzone w ten sposób złotówki polecamy wymienić na forinty i rozpieszczać swoją drugą połówkę.

Co zobaczyć w Budapeszcie?

Zapierające dech w piersiach widoki to coś, co warto oglądać razem i co cementuje związek. Dlatego polecamy przede wszystkim wspiąć się na Gellerthegy, Górę Gellerta. To wzgórze bardzo ważne dla Węgrów, podobnie jak znajdująca się na jej szczycie cytadela. Przede wszystkim jednak to najlepszy punkt widokowy w całym Budapeszcie – rozpościerająca się z tego miejsca panorama miasta to punkt obowiązkowy każdej wizyty. Jeśli lubicie wysiłek fizyczny, możecie pod górę wdrapać się piechotą – mniej aktywni mogą tu podjechać samochodem lub autobusem miejskim.

Po spacerku pod górę warto się zrelaksować, rozluźnić i odpocząć. Najlepiej wskoczyć do ciepłej wody w budapeszteńskich łaźniach. Wśród nich najsłynniejsze są Szechenyi furdo, mieszczące się w przepięknym, neobarokowym kompleksie architektonicznym w północnej części Varosliget, Parku Miejskiego. Baseny na świeżym powietrzu przyciągają jednak tłumy Węgrów i turystów – trzeba się więc liczyć z pewnymi zaburzeniami w romantycznej atmosferze randki.

Powinniście też koniecznie zobaczyć razem Basztę Rybaków – niesamowicie piękny budynek sąsiadujący z Katedrą św. Macieja. Poczujecie się tam jak w bajce… a przy okazji będziecie mieli idealny widok na węgierski parlament, uważany za bodaj najpiękniejszy budynek rządowy na świecie i od lat będący symbolem Budapesztu.

Z uwagi na tanie loty Budapeszt powinien zatem już niedługo stać się prawdziwym hitem wśród zakochanych. Chcecie być tam, zanim to będzie modne? Szukajcie biletów i wyruszajcie w drogę. Będzie super! Obiecujemy 🙂

Powiązane artykuły