Nowe kierunki lotów w najbliższym sezonie

W ubiegłym roku na lotniskach w Polsce obsłużono aż 30,5 mln pasażerów. Ta liczba w tym roku z pewnością zostanie przekroczona. Stąd też, w odpowiedzi na potrzeby i zainteresowanie, pojawiają się nowe połączenia. W tekście znajdują się informacje na temat nowych połączeń lotniczych w zbliżającym się sezonie, które rozpoczną się z najważniejszych polskich lotnisk.

Loty z warszawskiego Lotniska Chopina

Z tego lotniska jesienią startują krajowe loty do Gdańska oraz Wrocławia. Zapewniać je będzie Ryanair i będą się odbywać aż trzy razy dziennie. 17 października rozpoczną się natomiast organizowane przez LOT połączenia do stolicy Korei Południowej, Seulu. Natomiast 21 września rozpoczęły się już loty linii lotniczych Air China, dzięki którym można polecieć cztery razy w tygodniu do Pekinu.

Połączenia z lotniska Kraków – Balice

Już 3 października startują loty Ryanaira do Belfastu. Będzie tam można polecieć trzy razy w tygodniu. Od 1 listopada w rozkładzie lotów pojawią się połączenia do Wenecji, Manchesteru oraz Genewy. Następnego dnia natomiast rozpoczną się loty do Neapolu. Do dwóch pierwszych miast polecimy trzy razy w tygodniu, a do dwóch kolejnych dwa razy. Wszystkie te loty zapewniać będzie easy Jet.

Dokąd polecieć z Gdańska?

Od 4 października krajowe loty Ryanaira z tego Lotniska im. Lecha Wałęsy zostaną przekierowane do Warszawy na Lotnisko Chopina. Dodatkowo tą linią od 31 października będzie można dwa razy w tygodniu polecieć do Newcastle, od 1 listopada trzy razy w tygodniu do Mediolanu, a od 2 listopada dwa razy w tygodniu do Belfastu. Natomiast Wizz Air 14 stycznia chce zainaugurować loty do Grenoble.

Katowice-Pyrzowice i nowe loty

Wizz Air proponuje z tego lotniska połączenia do Dubaju. Te loty startują 1 listopada i będą się odbywać trzy razy w tygodniu. Z Katowic będzie można także polecieć na Wyspy Kanaryjskie. Od 31 października dwa razy w tygodniu będą się odbywać loty na Teneryfę, a od 3 listopada raz w tygodniu na Lanzarote.

Loty z podwarszawskiego Modlina

Ryanair w sezonie jesienno-zimowym proponuje tu aż osiem nowych kierunków, które wystartują już na przełomie października i listopada. Do Birmingham i Edynburga polecieć będzie można trzy razy w tygodniu. Natomiast do Belfastu, Leeds, Newcastle, Porto, Tuluzy i Walencji loty będą się odbywać dwa razy w tygodniu. Już teraz jest pewnie, że w sezonie letnim 2017 r. rozpoczną się też stąd loty do portugalskiego Faro.

Nowe połączenia z Wrocławia

Ryanair od 4 października zaczyna stąd latać trzy razy dziennie na Lotnisko Chopina. Zostaną utrzymane loty na Maltę. A już 31 października startują loty do Manchesteru i Belfastu, zaś 1 listopada loty do Madrytu i Newcastle. To pierwsze będzie się odbywać trzy razy w tygodniu, a pozostałe – dwa razy. Z lotniska Wrocław – Strachowice dzięki liniom Wizz Air od 1 listopada polecimy natomiast dwa razy w tygodniu do Kijowa.

więcej na blogu: http://aerobus.pl/

Powiązane artykuły