Pokoje w hotelu: co oznacza Junior Suite?

pokoj hotelowy

Przy wyborze hotelu do dyspozycji mamy także szereg różnych pokojów. Różnią się one nie tylko liczbą osób, dla których są przeznaczone, ale również wyposażeniem czy przestronnością. W każdym hotelu gość ma w związku z tym do wyboru takie oferty, które mogą spełnić wszystkie jego wymagania. Często można spotkać się również z oznaczeniem pokoju Junior Suite – co ono oznacza?
pokoj hotelowy

Znający język angielski na pewno już kojarzą, że „suite” to po angielsku apartament. W związku z tym nietrudno się domyślić, że taki właśnie pokój hotelowy będzie dawał więcej przestrzeni niż zwykły. W Polsce rzadko kiedy używa się terminu „Junior Suite” – najczęściej spotkamy się z określeniem mini-apartamenty lub apartamenty – mają je warszawskie hotele oraz inne obiekty na trenie całej Polski.

Co znajdziesz w pokoju Junior Suite?

Przede wszystkim pokoje tego rodzaju posiadają wydzielone dwie strefy, a mianowicie są to strefa sypialniana oraz salon. Najczęściej mają one formę studia, dlatego też są aranżowane w taki sposób, aby dawać dużą przestrzeń, ale jednocześnie nie zakłócać intymności w części sypialnianej. W związku z tym pokój Junior Suite nie oznacza pokoju z oddzielną sypialnią –  oczywiście można spotkać się z takimi ofertami, niemniej jednak określenie to nie jest uznawane za prawidłowe przy tego rodzaju pomieszczeniach.

Jak można się domyśleć, apartamenty typu Junior Suite są droższe od zwykłych pokojów hotelowych – ich cena jest uzależniona od tego, że są bardziej przestronne, a często także i gustownie urządzone.

Kiedy warto zarezerwować pokój Junior Suite?

Przede wszystkim warto pomyśleć o takiej rezerwacji wtedy, gdy szuka się wyjątkowego komfortu. Korzystając z takiej oferty hotelowej, mamy do dyspozycji znacznie więcej przestrzeni, nierzadko o wyjątkowym wzornictwie, dlatego też samo przebywanie w apartamencie typu Junior Suite może być przyjemnością samą w sobie.

Rezerwacje takich mini-apartamentów równie często są wykonywane wtedy, gdy gość potrzebuje reprezentacyjnej przestrzeni w pokoju hotelowym, to znaczy chce przyjmować w nim ważnych gości. To także atrakcyjny wybór na różne wydarzenia, na przykład na romantyczny wyjazd we dwoje.

 

Powiązane artykuły