Portugalia za mniej niż 200 zł

Co powiecie na spóźnione wakacje w Portugalii? Za około 199 zł możemy polecieć na tydzień do Porto i z powrotem. Co prawda proponowana przez nas trasa zawiera dwie przesiadki, jednak są one dość wygodne i nie wymagają nocowania na lotniskach.

 

Wylot z Wrocławia czeka nas 16 października. Ryanair zabierze nas do Paryża (Beauvais) za 9 zł. W stolicy Francji lądujemy o 19.40. Już za trzy godziny ruszamy w dalszą podróż – do Porto. Ten lot będzie kosztował 15 euro. Dodatkowe sześć będziemy musieli zapłacić w formie „prowizji”, która w tym przypadku jest nie do uniknięcia.

 

Po tygodniu spędzonym w Portugalii ruszamy w drogę powrotną. Tym razem naszym portem przesiadkowym będzie lotnisko Frankfurt-Hahn. Za lot do Niemiec płacimy 23 euro. Startujemy 23 października o 8.50. Do Polski, a konkretnie Katowic, wrócimy Wizzair’em. O 17.40 samolot węgierskiego przewoźnika zabierze nas na pokład za niecałe… 1 euro. Podróżujemy oczywiście jedynie z bagażem podręcznym.

 

W sumie koszt połączeń lotniczych zamyka się w okolicach 199 zł (w zależności od kursu euro). Warto pamiętać, że aby osiągnąć taką cenę należy „omijać” dodatkowe prowizje u obu przewoźników. Za bilety Ryanair’a płacimy zatem kartą Pre-Paid WBK (dostępne na Allegro), a za bilet w Wizzair kartą Citibank Wizzair.

 

_______________________________________________

 

Powiązane artykuły