Udane wesele w trzech krokach – zaplanuj najważniejszy dzień swojego życia!

Dzień wesela to jedna z najważniejszych chwil w życiu każdej pary. Konkurować z nim może jedynie dzień narodzin ich pierwszego dziecka. Dla wielu przyszłych małżonków ślubne przygotowania spędzają jednak sen z powiek. Każdy z nas pragnie bowiem, aby ten ważny dzień był idealny. Kluczem do bezstresowych ślubnych przygotowań nie są jednak pieniądze i pomóc innych osób, lecz… planowanie. Jak więc właściwie zaplanować swój ślub i wesele?

Po pierwsze, zapisz usługi, które chcesz mieć na swoim weselu

Aby móc skutecznie zaplanować swoje wesele oraz dowiedzieć się, z jakimi kosztami wiąże się jego organizacja, musimy wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebujemy. W tym celu warto usiąść wspólnie ze swoją drugą połówką i spisać na kartce te elementy, bez których nasze wesele nie może się obyć. Pamiętajmy szczególnie o zakupie sukni ślubnej i garnituru, wyborze sali weselnej i menu, zaproszeniach dla gości, fotografie oraz oprawie muzycznej, za którą odpowiadać będą zespoły weselne.

Oczywiście, na naszym weselu możemy zrezygnować z usług fotografa, jeśli ktoś z naszej rodziny lub przyjaciół zajmuje się profesjonalną fotografią. Z kolei zespoły weselne możemy zastąpić DJ-em w sytuacji, kiedy preferujemy bardziej nowoczesną muzykę.

Po drugie, ustal swój budżet na wesele

Każdy przyszły małżonek pragnie, aby jego ślub i wesele były niepowtarzalne. Nie każdy z nas posiada jednak nieograniczone fundusze, by móc zorganizować wesele rodem ze swoich snów. Powinniśmy więc być ostrożni w planowaniu weselnego budżetu, zwłaszcza, jeśli chcemy samodzielnie opłacić wszystkie wydatki związane z wejściem w nowy etap życia i nie chcemy się zapożyczać. Znając konkretną kwotę, będzie nam także łatwiej rozpocząć poszukiwania niezbędnych usług oraz czuwać nad wydatkami.

Każdy koszt, który poniesiemy w związku z weselem, warto zapisywać, aby mieć swój weselny budżet pod kontrolą. Jeśli nie mamy jeszcze zgromadzonych wszystkich funduszy, bez obaw! Mamy jeszcze sporo czasu, aby zacząć oszczędzać pieniądze, a aby zarezerwować większość usług, najczęściej będziemy potrzebowali jedynie zaliczki.

Po trzecie, rezerwacje zacznij od najważniejszych usług

W pierwszej kolejności powinniśmy zacząć rezerwować te usługi, które są najbardziej „rozchwytywane” przez przyszłych małżonków. Są to sale weselne, zespoły weselne oraz suknia ślubna. Jako pierwszą powinniśmy zarezerwować salę weselną, jej poszukiwania warto więc rozpocząć tak szybko, jak to możliwe. Najlepsze lokale weselne są bowiem rezerwowane nawet z dwuletnim wyprzedzeniem, jeśli więc zależy nam na konkretnym miejscu, jak najszybciej upewnijmy się co do jego dostępności.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku sukni ślubnej. Szczególnie, jeśli mamy dość specyficzne wymagania powinnyśmy zacząć się rozglądać za wymarzoną kreacją jak najszybciej. Będziemy bowiem potrzebowały czasu na przymiarki, na dopasowanie sukni do naszej sylwetki, ewentualnie na jej uszycie na indywidualne zamówienie. Jeśli zależy nam na dobrej jakości muzyce na weselu, także zespoły weselne lub DJ-a powinniśmy zarezerwować na co najmniej kilka miesięcy przed planowanym ślubem.

Jak pomóc sobie w organizacji wesela?

Organizacja ślubu i wesela może przerażać, jednak nie jest tak trudna, jak się to wydaje. Jeśli wszystko dokładnie zaplanujemy, określimy nasze wymagania oraz budżet, okaże się, że postępując według planu, wszystko przebiegnie szybko i sprawnie.

W weselnych przygotowaniach może nam pomóc także Internet oraz portale weselne, na których znajdziemy większość ślubnych usług z całej Polski zebranych w jednym miejscu. Usługi takie, jak sale weselne, salony sukien ślubnych, fotograf oraz zespoły weselne na Weselezklasa.pl nie tylko ułatwią nam zaplanowanie swojego ślubnego budżetu, ale pozwolą także w prosty i szybki sposób zarezerwować wybrane usługi.

Powiązane artykuły