Wakacje w Nowym Jorku – co warto zobaczyć?

W ostatnim czasie podróżowanie stało się uciążliwe, a czasami wręcz niemożliwe. Pandemia zamknęła ludzi w domach, ale na szczęście coraz więcej obostrzeń zostało zniesionych. Tak też jest z Nowym Jorkiem, gdzie można się wybrać na atrakcyjne i niezapomniane wakacje.

Nowy Jork
Most Brookliński

Nowy Jork stoi przed Tobą otworem!

W turystycznym nowojorskim raju dla wczasowiczów notuje się niezwykle duży poziom odwiedzających. Miasto (szczególnie w sezonie) tętni życiem, dlatego nawet mimo nieciekawej pogody nie można narzekać na nudę. Niestety, w czasie pandemii liczba turystów mocno się uszczupliła, ale w mieście powstają różne inicjatywy, które mają temu zapobiec.

Powoli wszystko wraca do normy, dlatego kolejne wakacje będą zapewne dużą szansą na odwiedzenie Nowego Jorku. Fascynujące w tym mieście jest to, że nawet osoby o mniej zasobnym portfelu mogą sobie pozwolić na tak atrakcyjny wyjazd. Nowy Jork pod względem turystyki to bardzo elastyczne miejsce, które dopasuje się do Twoich potrzeb. Wystarczy zabrać ze sobą mapę, przewodnik, plecak i wyruszać w drogę.

Zwiedzaj i układaj kolorowe puzzle smaków, zapachów, krajobrazów

Nowy Jork jest ogromny, dlatego każdy znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego. Obok miejsc typowo miejskich, takich jak Piąta Aleja, dużo jest terenów zielonych. Mieszają się ze sobą, jak w tyglu, różne kultury, dzięki czemu miasto stanowi kolorową mozaikę turystyczną. Na ulicach w poszczególnych dzielnicach miasta można spotkać mnóstwo ciekawych ludzi, np. na Union Square. To wyjątkowe miejsce pełne artystów, nietuzinkowych osobowości, przyciąganych spojrzenia turystów. Znajdziesz tu przytulne kawiarnie z pyszną kawą i dziełami sztuki, a w lokalnych sklepikach kupisz regionalne perełki. Taki jest właśnie Nowy Jork – konglomerat niezwykłych osobliwości, które trzeba zobaczyć, dotknąć i poczuć.

Co warto zwiedzić w Nowym Jorku? Kultowe miejsca.

Statua Wolności to symbol miasta i jego wyjątkowa wizytówka. Aby się dostać w jej pobliże, wystarczy przepłynąć promem na wyspę Liberty Island. Jeśli marzysz o zapierających dech w piersiach widokach na Nowy Jork i okolice, koniecznie wejdź na wieżę widokową Statuy. Nie jest to jednak takie proste. Chętnych turystów jest wielu, dlatego trzeba kilka tygodni wcześniej zarezerwować termin. Alternatywnym rozwiązaniem jest wycieczka darmowym promem Ferry Staten Island, z którego widać niezwykle dobrze majestatyczny pomnik oraz panoramę Manhattanu.

Brooklyn Bridge to sławny nowojorski most, z którego również rozciąga się cudowny widok na Manhattan. Długi spacer mostem na drugi brzeg rzeki East River to fascynująca przygoda, której warto skosztować.

Nowojorska Wall Street to miejsce wyjątkowe na mapie Nowego Yorku. Szczególnie bankowcy, akcjonariusze i ludzie biznesu będą zadowoleni z wizyty. Centrum światowej gospodarki znajduje się na początku Broadway’u, a wcześniej sławetny szarżujący byk (Charging Bull), który jest zawsze mocno oblegany przez turystów. Zrobić sobie z nim zdjęcie to wielka sztuka, ale zawsze może nadarzyć się okazja do szybkiej fotki przy imponującym posągu.

Do miejsc kontrastowych, w których można się wyciszyć, zaliczają się m.in. budowle sakralne. Jednym z nich jest Trinity Church (kościół Św. Trójcy). Znajduje się w otoczeniu drapaczy chmur, co tym bardziej budzi wśród ludzi wyjątkowe duchowe przeżycia. A jeśli ktoś woli wybrać się do skarbnicy kultury i sztuki tchnącej czasem minionej epoki, musi koniecznie zwiedzić nowojorską Bibliotekę Publiczną. 17 milionów książek, rękopisów i dokumentów – ta liczba robi imponujące wrażenie.

Chwile głębszej zadumy można przeżyć, zwiedzając mauzoleum i muzeum, które zostały wzniesione na miejscu World Trade Center. Prostota tych miejsc i cisza, jaka tu panuje, niesie mocny przekaz i rodzi głębszą refleksję.

Natomiast zieloną oazą spokoju jest Central Park, który można zwiedzać godzinami. Spędzanie wolnych chwil w tak atrakcyjnej scenerii to nie lada gratka dla każdego turysty. W parku znajduje się nie tylko piękna przyroda dająca ukojenie, ale też mnóstwo różanych miejsc wartych zobaczenia. To m.in. pole Strawberry Fields (truskawkowe pola) poświęcone pamięci Johna Lenona; Zamek Belvedere – urokliwy zabytek romańsko-gotycki z balkonami widokowymi oraz Central Park Zoo.

Oprócz ww. atrakcji w Nowym Jorku można znaleźć wiele innych miejsc. To m.in. sieć muzeów (Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Sztuki i Muzeum Seksu). Warto wybrać się na High Line (opuszczoną trasę kolejki) czy na Śniadanie u Tiffany’ego, goszcząc w progach niebieskiej kawiarni przy 5. Alei. Można się powłóczyć po mieście, zwiedzając różne ciekawe dzielnice, np. Chinatown, żydowską – Borough Park czy Greenwich Village. Każdy dzień może być pełen wrażeń i odkrywania nowych miejsc na nowojorskiej turystycznej mapie.

Zajrzyj na stronę https://wizaonline.pl/nowy-jork-co-warto-zobaczyc-bedac-w-nyc/, aby odkryć jeszcze więcej atrakcji Nowego Jorku!

Powiązane artykuły