Wizzair zmienia zasady dotyczące bagażu podręcznego

Od 1 sierpnia 2012 r. WizzAir na trasie Katowice – Londyn Luton będzie testował nowe standardy dotyczące bagażu podręcznego. Węgierski przewoźnik tłumaczy, że zbyt duże bagaże podręczne spowalniają proces wsiadania do samolotów, co więcej przy pełnym samolocie często brakuje miejsca na bagaże. By rozwiązać problem WizzAir wprowadza „symboliczną” opłatę w wysokości 10 euro za bagaż podręczny o standardowych wymiarach do 55x40x20 cm. Opłatę pasażerowie będą wnosić przy rezerwacji biletów.

 

Pasażerowie, którzy nie chcą dopłacać do rezerwacji, będą musieli „odchudzić” swoje bagaże. Wymiary nowego darmowego bagażu to 42x32x25 cm. Warunki te spełnia zazwyczaj szkolny plecak lub torba na laptopa. Waga „małego” bagażu nie może przekroczyć 10 kg.

 

Przewoźnik zamierza osłodzić klientom nową opłatę wprowadzając także nowe zasady wejścia do samolotu. Podróżni, którzy zdecydują się na zabranie większego bagażu podręcznego do samolotu wsiądą tuż po pasażerach z wykupionym priorytetem. WizzAir zwraca ponadto uwagę na fakt, iż jako jedni z nielicznych przewoźników nie posiadają żadnych restrykcji dotyczących zakupów dokonanych w lotniskowej strefie wolnocłowej.

 

Testy nowej polityki Wizzair’a rozpoczną się od 1 sierpnia. Po okresie próbnym Wizzair zamierza wprowadzić nowe zasady na wszystkich obsługiwanych trasach.

Powiązane artykuły