Wyjazd na narty z biurem podróży

Zimowe wyjazdy w Alpy stają się coraz popularniejsze. Zanim jednak wyruszymy na podbój ośnieżonych stoków, niejeden z nas zastanawia się, czy samodzielnie organizować wyjazd, czy też skorzystać z oferty wyjazdu zorganizowanego przez biuro podróży. Zobaczmy jakie plusy i minusy ma wyjazd na narty z biurem podróży.

Sprawdzone miejsca

Jedną z kluczowych decyzji, którą należy podjąć wybierając się na narty, jest wybór miejsca, do którego chcemy jechać. Samodzielne poszukiwanie ofert i szukanie takiej, która przypadnie nam do gustu i spełni wszystkie nasze oczekiwania może być trudne. Jeśli skorzystamy z oferty biura podróży, to będziemy mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia jego pracowników, którzy doradzą nam ofertę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb i oczekiwań.

Warto pamiętać, że dla biura podróży nie jest to pierwszy wyjazd organizowany w danym kierunku. Pracownicy znajdą ośrodek narciarski o odpowiednim dla nas poziomie trudności tras narciarskich. Będą umieli nam również opowiedzieć o innych atrakcjach, na jakie możemy liczyć w okolicy. Wszystko to zostanie nam przekazane podczas rozmowy z pracownikiem biura, bez konieczności samodzielnego przeczesywania Internetu w poszukiwaniu informacji na temat ośrodka narciarskiego, który przypadł nam do gustu.

Lepsze oferty cenowe

Wiele osób wybiera samodzielną organizację wyjazdu mając nadzieję, że będzie to tańsze rozwiązanie niż skorzystanie z wyjazdu organizowanego przez biuro. Warto jednak pamiętać, że kupując wyjazd na narty z biurem podróży często dostajemy cały pakiet usług, łącznie ze skipassem. Jeśli więc dobrze policzymy koszty dojazdu, kwater, wyżywienia, ubezpieczania i skipassu, to zwykle okazuje się, że łączna kwota wcale nie jest atrakcyjniejsza niż ta, którą proponuje nam biuro.

Wynika to z tego, że biura mogą liczyć na lepsze ceny niż klienci indywidualni, a jeśli rezerwują z dużym wyprzedzeniem, to także dostają specjalne zniżki. Natomiast klient indywidualny, który najczęściej zaczyna interesować się organizacją wyjazdu tuż przed sezonem, gdy większość atrakcyjnych ofert jest już zajęta, nie ma co liczyć na tak duże zniżki.

Oszczędność czasu

Samodzielna organizacja wyjazdu na narty zawsze wymaga dużego zaangażowania czasowego. Jest ono szczególnie duże, jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w organizacji wyjazdu na narty za granicę. Samo czytanie opisów wielu ośrodków narciarskich wymaga sporo czasu, podobnie jak znalezienie tego, który spełni określone kryteria. Jeśli już wybierzemy ośrodek, to czas na szukanie kwater, kupowanie skipassów, ubezpieczenia i sprawdzanie trasy, którą będziemy chcieli się tam dostać.

Jeśli jednak zdecydujemy się na wyjazd na narty z biurem podróży, to zajmie nam to zdecydowanie mniej czasu. Wystarczy, że opowiemy, jakie mamy oczekiwania, a dostaniemy ofertę skrojoną na miarę w kilku różnych wersjach. Naszym zadaniem będzie przejrzeć ją, wybrać tę, która podoba nam się najbardziej, podpisać umowę, a potem to już biuro podróży zajmie się organizacją dodatkowych elementów wyjazdu.

Jednym słowem wyjazd na narty z biurem podróży, to sprawdzone oferty, atrakcyjne ceny i oszczędność czasu. A zatem odpowiedź na to czy warto wydaje się być jednoznaczna.

Powiązane artykuły