Miejsca, które warto poznać

Turyści lubiący odkrywać nowe miejsca szukają informacji o nich w sieci oraz przewodnikach turystycznych, zarówno tradycyjnych, jak i online. Zwracają uwagę zwłaszcza te drugie – pozwalają one na zorganizowanie własnej wycieczki, która może znacznie różnić się od wypraw organizowanych przez biura podróży.

Gdzie znaleźć dobre przewodniki?
Dobre przewodniki turystyczne to poradniki, w których opisano nie tylko te najbardziej znane miejsca, ale także i mniej uczęszczane. Dzięki temu turysta poznaje wiele ciekawych obiektów, jakich próżno szukać by w innych opracowaniach. Warto podkreślić, że darmowe przewodniki turystyczne dostępne w sieci opisują miejsca, do których dotrzeć można za pomocą tanich linii lotniczych. Tak więc rezerwując tanie bilety lotnicze, można od razu rozejrzeć się za przewodnikiem online, który „oprowadzi” po miejscu docelowym. Takie przewodniki można pobrać i wrzucić do telefonu, na tablet czy laptopa, co pozwala skorzystać z nich już na miejscu. Podawane są w nich praktyczne wskazówki, dzięki czemu turysta wie, jakie będą koszty wejściówek do wybranych miejsc, opłaty za transportu miejski, taksówki, itp. Przewodniki tego typu podają nawet ceny żywności w lokalnych sklepach czy ceny alkoholi w barach

Korzyści ze stosowania przewodnika
Dobre przewodniki turystyczne potrafią nie tylko wskazać miejsca warte uwagi, ale także zaproponować własny program wycieczki turyście. Można go oczywiście modyfikować wedle własnych upodobań, dzięki czemu pobyt na miejscu okaże się niezapomnianym przeżyciem. Tu warto polecić portale oferujące jednocześnie bilety lotnicze w połączeniu z noclegiem na miejscu. Dzięki temu ma się bazę wypadową do zwiedzania lub korzystania z lokalnych atrakcji, a w ofertach takich serwisów znajdują się miedzy innymi wypady „city break”. Jest to 3-4 dniowy pobyt w wybranym mieście Europy (np. Paryż lub Amsterdam), a w jego cenę wchodzi przelot oraz nocleg w co najmniej 3-gwiazdkowym hotelu. To świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy ma się ochotę na kilka dni odpoczynku od codzienności i chce przeżyć ten czas w sposób interesujący.

Dokąd lecieć z darmowym przewodnikiem?
Darmowe przewodniki dedykowane są przede wszystkim krajom ściśle związanym z obsługą turystów, jak Francja, Hiszpania czy Wielka Brytania. Każdy z nich podzielony jest na rejony, np. w przypadku Italii będzie to osobny o wycieczce do Piemontu, osobny o zwiedzaniu Rzymu, a jeszcze inny dedykowany włoskim parkom rozrywki. Jeśli turysta wybiera się na wspomnianą wyprawę „city break”, to wówczas znajdzie przewodniki dedykowane imprezowaniu w danych miastach. Oczywiście dobrze pobrać je jeszcze przed podróżą i zaplanować sobie taki program zabawy, dzięki któremu będzie chciało się wrócić do wybranego miasta.

Powiązane artykuły