Tanie latanie

samolot i paszport

Przyzwyczailiśmy się już do obecności tanich linii lotniczych na europejskim niebie. To coś, co znacznie ułatwiło życie wielu ludziom, nie tylko tym pracującym za granicą i na stałe mieszkającym w Polsce. Jak za dotknięciem czarującej różdżki możliwe stało się komfortowe podróżowanie i spędzanie nawet krótkich urlopów za granicą. Nawet weekendy u znajomych mieszkających w Londynie, Paryżu czy Rzymie stały się możliwe dzięki tanim połączeniom lotniczym. Jak szukać okazji i kupować bilety lotnicze w jeszcze lepszych cenach? Oto krótki poradnik łowcy promocji.
samolot i paszport

Po pierwsze, starajmy się unikać terminów podróży, kiedy najwięcej osób chce latać. Do takich okresów należą niestety wakacje, święta i wszelkie tak zwane długie weekendy. Jeśli nasza podróż jest konieczna w tych terminach, kupujemy bilety z jak najdłuższym wyprzedzeniem. Prosta zasada mówi, że najtaniej jest wówczas, gdy inni nie podróżują. Takie okresy to przede wszystkim jesień, czyli październik i listopad oraz wiosna czyli od lutego do kwietnia. Loty, które odbywają się w środku tygodnia też są zwykle tańsze niż te zahaczające o weekend.

Po drugie, szukajmy okazji. Na stronach tanich przewoźników, jak chociażby wizz air, promocje są ogłaszane często w najmniej spodziewanych momentach. Trzeba więc wnikliwie i regularnie śledzić wszystkie informacje, a dobrym sposobem jest zapisanie się do newsletterów różnych linii lotniczych. Mamy wówczas gwarancję, że nie przeoczymy żadnej wspaniałej okazji i podróż zagraniczna będzie kosztowała nas nie więcej niż taksówka na drugi koniec miasta.

Ciekawe loty – promocje pojawiają się na różnych stronach internetowych, ale to nie wszystko. Warto wziąć pod uwagę łączenie lotów. Czasami zdarza się bowiem tak, że lot z Warszawy do Barcelony liniami wizz air jest droższy, niż lot tymi samymi liniami, ale z małą przesiadką. Warto więc troszkę pokombinować i znaleźć połączenie takie jak na przykład Warszawa-Berlin i Berlin-Barcelona. Pieniążki, które w ten sposób zaoszczędzimy, można wydać ze znacznie większą przyjemnością w barze, tuż przy hiszpańskiej plaży.

Specjaliści od łowienia promocji na zakup biletów lotniczych znaleźli jeszcze jeden sposób. To nic innego jak polowanie na błędy informatyków, opiekujących się stronami internetowymi przewoźników. Zdarza się bowiem tak, że ktoś zapomniał zmienić rodzaj waluty, widniejący przy cenie biletu. I tak za przelot w cenie 100 EUR, można zapłacić na przykład 100 PLN. Często też tanie linie lotnicze nie pobierają opłaty manipulacyjnej, gdy za bilety płacimy wybraną kartą kredytową.
Jednym słowem, pomimo, że tanie linie lotnicze oferują naprawdę korzystne ceny biletów, szukajmy promocji. Wtedy będziemy mogli sobie pozwolić na dodatkowe przyjemności, na kolejne podróże, a nasze życie będzie jeszcze bardziej barwne i interesujące.

Powiązane artykuły