Kiedy i gdzie szukać promocji lotniczych, czyli podróżowanie nie tylko dla bogatych

Ostatnie lata dowiodły, iż podróżowanie przestało być ekskluzywną formą spędzania wolnego czasu, a stało się ogólnodostępnym rodzajem rozrywki i odpoczynku. Wszystko dzięki spopularyzowaniu latania i oferowaniu atrakcyjnych cenowo biletów lotniczych. Nastał czas promocji – o sposobach na ich znalezienie poniżej.

Skąd latać tanio?

Jeśli los rzucił cię do Warszawy, to licz się z tym, że lotnisko Chopina nie jest dobre na start taniej podróży – musisz nieco wyściubić nos poza miasto i ruszyć do Modlina – podmiejskiego, małego portu lotniczego. Jeśli niestraszny ci dojazd do innego miasta niż to, w którym mieszkasz, nie przegap licznych tanich propozycji z lotnisk w Lublinie, Rzeszowie, Katowicach czy Gdańsku.

Kiedy możesz lub nie możesz liczyć na tanie bilety lotnicze?

Jeśli szukasz promocyjnego lotu europejskiego, wystrzegaj się terminów świątecznych, okołoweekendowych i wakacyjnych. Przeciwnie – szukaj lotów w poniedziałki, środy, tuż po świętach, unikaj Europy w wakacje. Jeśli śnią Ci się kraje naszego kontynentu, poszperaj w propozycjach lotów powakacyjnych (wrzesień, październik, listopad) oraz ponoworocznych miesiącach zimowych (styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj).

Marząc o jakimś podróżniczym kierunku, zadbaj o swoje pragnienie z odpowiednim wyprzedzeniem i kup bilety na kilka miesięcy wcześniej – taki zabieg z pewnością zaprocentuje zaoszczędzoną gotówką i możliwością wydania tych pieniędzy już na miejscu.

Nie zapominaj o wszelkich posezonowych wyprzedażach, w dziedzinie podróżowania też możesz liczyć na finansowe gratki w tzw. off sezonie! Nie przepuść okazji choćby tuż po obchodach sylwestrowych.

Jeśli nie masz wymarzonego tego jedynego kierunku, bądź czujny… zawsze. Najprościej znaleźć bardzo dobrą ofertę, nie będąc ograniczonym ani destynacją, ani terminem. Uzbrój się w gotowość do spontanicznego działania!

lotnisko-samolot-terminal-promocje-lotnicze

Już wiesz, kiedy latać – gdzie szukać promocji lotniczych?

Jeśli już posiadłeś wiedzę, których terminów unikać, a którymi się mocniej zainteresować, teraz musisz zdobyć kolejną cenną informację – gdzie znaleźć promocje lotnicze?

W ostatniej dekadzie w ofercie tanich lotów wyraźnie widać dominację dwóch wiodących przewoźników – Wizzaira oraz Raynaira. To na stronach tych potentatów znajdziesz najtańsze połączenia lotnicze. Popularność i przystępność cenowa pozwala im na stałe rozwijanie sieci połączeń, a tym samym na uatrakcyjnianie oferty.

Coraz bardziej popularna forma spędzania wolnego czasu – podróżowanie – sprzyja także powstawaniu licznych internetowych porównywarek cen biletów lotniczych. Z racji rozpowszechnienia latania, konkurencyjność w tej materii jest bardzo duża – warto prześledzić propozycje kilku wiodących oferentów.

Nie można również zapomnieć o nic niekosztującym zabiegu – zapisie do newslettera przewoźników lotniczych. Tu też możesz liczyć na oferty, które z pewnością niejednokrotnie wzbudzą Twoje zaciekawienie. Podobnie rzecz ma się z biurami podróży – jeśli interesują Cię loty poza Europę, być może natrafisz na lot czarterowy w atrakcyjnej cenie.

W poszukiwaniach tanich lotów z pewnością natrafiasz w końcu na przebogate źródło każdej wiedzy – facebooka – to tutaj znajdziesz i czym prędzej polubisz liczne fanpage’e dotyczące taniego podróżowania. Ustawiając powiadomienie o nowych wpisach na tych stronach, dajesz sobie szansę na wytropienie superoferty i możliwość szybkiego przechwycenia jej dla siebie. Powodzenia, łowco okazji!

Powiązane artykuły