Atrakcje Los Angeles – co koniecznie trzeba zobaczyć?

Los Angeles położone w słonecznej Kalifornii to najważniejsze centrum amerykańskiej kinematografii, a także miejsce zamieszkania wielu sławnych i bogatych osób. Nie sposób policzyć atrakcji, które czekają tam na turystów. Podpowiadamy, gdzie skierować swoje kroki po przylocie do Miasta Aniołów.

Trzeba wziąć pod uwagę, że bezpośredni lot Warszawa – Los Angeles jest długi, dlatego warto się do niego dobrze przygotować. Dodatkowo różnica czasowa może spowodować dyskomfort po przylocie, tak zwany jet lag. Po odpoczynku można jednak rozpocząć zwiedzanie miasta z nową energią.

Najciekawsze atrakcje Los Angeles

Rozległe miasto podzielone jest na dzielnice, a każda z nich wyróżnia się specyficznym klimatem. W Beverly Hills zlokalizowane są wille najbogatszych mieszkańców, a przy ulicy Rodeo Drive można odwiedzić butiki luksusowych marek. W obrębie metropolii znajduje się miasto Santa Monica ze wspaniałą piaszczystą plażą. Typowy kalifornijski klimat panuje także w dzielnicy Venice. Ta artystyczna okolica pełna jest ulicznych grajków, a budynki ozdabiają imponujące murale. Nazwa Hollywood mówi sama za siebie – w Los Angeles można podziwiać nie tylko słynny napis, lecz także wiele filmowych atrakcji. W mieście nie brakuje także galerii sztuki współczesnej, muzeów historycznych i przyrodniczych.

Hollywood i historia światowego kina

Miasto Aniołów powinien odwiedzić każdy miłośnik sztuki filmowej. Dzielnica Hollywood jest uznawana za jedno z najważniejszych miejsc dla światowego kina. Koniecznie trzeba przespacerować się deptakiem Walk of Fame, na którym upamiętniono największe gwiazdy, i zobaczyć Dolby Theatre, gdzie rozdawane są Oskary. W Los Angeles można zwiedzać studia filmowe Paramount Pictures, Warner Bros czy Universal. W każdym z nich na turystów czekają liczne atrakcje. Można obejrzeć scenografię z najsłynniejszych filmów wszech czasów, poznać historię kina i dowiedzieć się więcej na temat produkcji filmowej. Universal Studios to ogromny park rozrywki z atrakcjami nawiązującymi do świata Harry’ego Pottera czy Jurassic World. Miłośnicy kina i popkultury z pewnością nie będą się nudzić. W Los Angeles można także wziąć udział w nagraniach na żywo – dostępne są bilety na show Ellen Degeneres czy Jimmy’ego Kimmela.

Punkty widokowe w Los Angeles

Prawdopodobnie najpiękniejszy widok na miasto rozciąga się z Obserwatorium Griffitha, które funkcjonuje od 1935 roku. W budynku znajduje się interaktywna wystawa poświęcona astronomii, a na dachu zlokalizowano punkt widokowy czynny zarówno za dnia, jak i po zmroku. Dodatkowo można wziąć udział w tematycznych projekcjach i pokazach. Miejsce jest jak najbardziej odpowiednie do zwiedzania wspólnie z dziećmi. To właśnie w Los Angeles znajduje się słynny napis Hollywood, jednak z uwagi na ogrodzenie trzeba wiedzieć, gdzie zrobić sobie z nim zdjęcie. Do tego celu nadaje się wspomniany dach Obserwatorium Griffitha. Odpowiednie są także tarasy przy Dolby Theatre czy dach piętrowego parkingu Home Depot przy Sunset Boulevard. Osoby żądne przygód mogą wyruszyć na górską wyprawę ścieżkami Griffith Park.

Powiązane artykuły